Přednášková noc
Přednášková noc

Konferenční noc 2019

Gymnázium Botičská, Praha 2

Poslední Konferenční noc

KNOC15 se kvapem blíží a nějak se stále nic neděje. Vzal jsem si tedy za cíl prozkoumat současný stav. Byl jsem až překvapen, kolik toho není na první pohled nezasvěceného zřejmé. Strávil jsem mnoho a mnoho času sbíráním a analyzováním dat. Co jsem všechno zjistil, Vás nadzvedne ze židlí, dokonce i samotné spolu-aktéry. 

Současná Prvočíselná rada

1. co si je třeba uvědomit, je rozsáhlá generační obměna organizátorského orgánu, která má zásadní vliv na funkčnost. Zakladatel, šlechetný Faktoriál, a zbytek původních organizátorů hromadně radu opustili a na řadu přišla nová skupina. Momentálně je rada tvořená tzv. „Prvočíselnou šestkou.“ Jediným pseudozkušeným organizátorem je Sára. Dále následují: Pepa Kučera, jehož extravagantní názory ohrožují nebo znepříjemňují život matfyzáckých účastníků na pnocích, Verča Valachová, Anička Chaloupecká, Natálie Gayová navštěvující teprve 1. ročník Gybotu, a Hanka Ondrková, současná předsedkyně Prvočíselné rady.
Jak vidno, chybí zde autoritativní osoba s matfyzáckou historií. 

To není jediný problém

Podle Faktoriálových komentářů Existuje mnoho dalších problémů. Největší problémy jsou s termíny. Není znám host, žádný host nebyl zatím pozván, dokonce není známo ani, kdo bude pozván. To naráží na další vtipný údaj, který se dohodl hned na první radě (konkrétně se konaly už 2, poslední tento pátek o velké přestávce), a to, že případný host by přednášel až od 21 hodin. Úroveň zábavnosti tohoto faktu nechám na posouzení čtenáři, já se ovšem bavím skvěle. Bude třeba vyplnit 2 přihlášky a to na oficiálním webu, ale i z nařízení nějakého grantu na vtipném webu, který zatím vtipně obsahuje jen basic větu „hello world“ (web je celý vtipný, doporučuji navštívit www.knoc.cz).
Problém je i dosavadní neexistence plakátu a propagace. Nikdo na gybotu momentálně nezná správné webové stránky ani datum.
Bojím se, aby tato KNOC nebyla tou poslední, protože vtipných faktů je totiž mnohem více, ale s výše uvedenými si vystačíme. 

Dinosaurus

Všichni účastníci pnocí jsou si vědomi role, kterou sehrává dinosaurus. Je to jakýsi maskot, který provází přednáškové noci od samého začátku. Na prvních 3 plakátech a na tom zatím posledním byl vždy alespoň jeden dinosaurus. První, nezapomenutelné, dosud nejlepší logo obsahovalo pouze dinosauří lebku v diapozitivu. Na následujících logem vždy byla alespoň ta lebka. Účastníci i organizátoři si vždy kladli otázku „Proč dinosaurus? Jakou má sakra spojitost s přednáškovými nocemi?“ Odpovědí právě je a bude „…mno… a to je právě to!“
Legenda dokonce praví: „…a opustí-li přednáškové noci duch dinosaura, předtím než jeho tajemství budiž odhaleno (pozn.: míněno „přednáška“) poté přednáškové noci na Gymnáziu Botičská zaniknou na dobro…"
Proč to vytahuji? Podle posledních zjištění byly zahájeny práce na vytvoření nového loga. Bohužel ta současná šílenost (růžový přednášející dinosaurus o dopadu meteoritu do Yucatanu s infantilním nápisem 2015 vytvořeným v malování Faktoriálem, jako zkouška nové rady…) je prý jen dočasná. Rmoutí mě informace, že nové logo je uvažováno bez jediné známky po dinosaurovi.
Konec pnocí na Gybotě se blíží! 

František Zajíc a Úvod do konspirace

Není tajemství, že se Faktoriál snaží utvořit bojeschopný tým pro epický boj s krutými šiframi na 1. oficiální ročník Nymburské Haloweeenské šifrovačky v Nymburce. Členy své elitní skupiny hledá mezi příslušníky současné Prvočíselné rady a z řad příslušníků vyslouživších. Bohužel před zveřejněním tohoto textu nebyly známy žádné podrobnosti o výsledku jednání pokoušející o vznik společenstva, které by bylo schopno konkurovat ostatním týmům „D“-čkové kategorie. (pozn.: kategorie „B“ a vyšší se zpravidla účastní šifrovačky „TMOU“)
Výše zmíněnou šifrovačku nemá na svědomí nikdo jiný než iluminát FRANTIŠEK ZAJÍC řečený Honza Šuta. (pro přehlednost textu zde neuvádím ostatní tvůrce akce, ty kteří hru skutečně připravovali, je vskutku trestuhodné, že jsou fanduchtivými pozorovateli přehlíženi, nicméně, se jim nyní odmítám věnovat) O Fandovi toho spoustu víme, mnohem více než nevíme, i když si to odmítá přiznat. Máme fotky, svědectví, důkazy,… Proč se Fandou nyní zabýváme a jakou má spojitost šifrovačka v Nymburce s Konferenční nocí? Důsledkem mnoha Fanouškových aktivit, včetně 4 násobné účasti pnoci, je, že osobně zná s cca 50–80% všech účastníků pnocí. Včetně alespoň části Prvočíselné rady. Má tedy negativní vliv na mnoho bezbranných lidiček.
Je proto nad slunce jasné co muselo následovat po oznámení bližších informací týkající se zmíněné hry. V celém motivujícím textu lze najít řadu inspirativních pasáží. Pro nás je důležitá hlavně ta nejvíce provokativní: „Jak udělat šifru nepotrolitelnou? Potrol ji na maximum!“ Nemalému počtu zainteresovaných lidí to bylo okamžitě jasné. Toto heslo zřejmě není z Fandovi hlavy, to by nikdy nevymyslel. Na jeho vymýšlení se podílelo více lidí! Stopy vedou až do zákulisí Prvočíselné rady!. Prvočíselná rada chce Konferenční noc 2015 vytrollit. Ale jak? 

Potrollená KNOC

Vytrollit KNOC15! Ale jak? Jak jsem již v předešlém článku v plátku Žbluňk nastínil basic způsobů je hned několik. Rozesílat vytrollené emaily, jmenovat podezřelé osoby dodatečně jako členy PR, volit obskurdní hosty s podivnou tématikou, zavádět na pnocích sportovní turnaje, či focení pro EU.
Existují ovšem i mnohem vyspělejší techniky. Klobouk dolů před Prvočíselnou radou. To, co vymysleli s Fandou je opravdu inspirativní. Do dnes bych tvrdil, že podobnou fíčuru nelze snad ani vymyslet, že se musí zažít.
Konferenční noc 2015, poprvé v historii přednáškových nocí, bude zrealizována bez přednášejících. K 23. hodině 19.10. je stále registrován nulový počet přednášejících. 

Je to skutečně troll?

Čeho se tím docílí? Ničeho dobrého, spousta lidí bude smutných, že přišlo zbytečně, a že KNOC2015 bude poslední pnoc na Gybotě. Otázkou je, zda by se stále jednalo o troll. Nejednalo.
Zdá se to nesmyslné, ale je třeba zamyslet se, co by následovalo, kdyby zmíněná situace nastala. Měl by někdo prospěch, kdyby pnoci na Gybotu skončili? Ano. Pnoci jsou silnou značkou, kterou chtějí disponovat i jiní. Již několikrát byl zaznamenán pokus pnoci odcizit. Kupříkladu můžu vyjmenovat 2 nejvážnější. Knightnight v Krnově (leden 2015) pořádaná proradným Dominikem Krasulou. Druhý odvážný pokus je datován na počátek letošního října. Brněnští organizátoři zaregistrovali KNOC2015 do databáze středoškolských na portálu www.edubaze.cz. Tehdy včasně zareagoval jeden z čestných strážců pnoci, hrdinný Popcorn. Díky jeho level-up skillům byla tato krize zažehnána. A Popcorn se dostal na black list Brněnských organizátorů. Ano Brněnští organizátoři jsou ti, co pořádají šifrovačku TMOU. Bude se Popcorn účastnit letošní TMOU? Hackne blacklist? Podstoupí operaci a změní si pohlaví? Existuje vůbec „TMOU-blacklist“? Na tyto otázky naštěstí v tomto článku odpovědi nehledáme.
Proč, ale zde uvádím organizátory TMOU? Jejich souvislost s tímto článkem není náhodná. Organizují šifrovačku a chtěli ukrást KNOC. Ptám se tedy, kdo ještě organizuje šifrovačku. Fanda! Divil bych se, kdyby František nezatoužil po vlastním impériu přednáškových nocí. Stalo se. I František je obyčejný smrtelník, také podlehl. Avšak je mnohem horší než všichni ostatní. Je mazaný a nebezpečný, má omotanou Prvočíselnou radu okolo prstu nechutným způsobem. 

PNOC16 v Nymburce?

Jako jeden z 5 čestných strážců pnocí na Gybotě jsem musel zasáhnout. Kontaktoval jsem dalšího srážce a to zmíněného Františka. Po ostré výměně názorů, jsme se shodli, že se neshodneme. Dovolím si zde citovat Františka „Gybot není během pnocí v bezpečný. Je to tím místem.“ V tomto bodě jsme se s Fandou shodli „Pnoci na Gybotě nemají budoucnost!“ Je tedy naší svatou povinností pnoci zachránit. „Přesun!“ Fanda mě tedy zasvětil do svého plánu. Pro mě tedy nic nového. Má dedukce je dokonalá!
Jediným bodem jeho plánu, který jsem přehlédl, jsou sympatie, které jiskří mezi ním a novou členkou Prvočíselné rady, Natálií Gayovou. Natálie je novodobým symbolem Prvočíselné rady. Protože právě díky KNOCi2014 a PNOCi2015 se rozhodla přestoupit z nějakého podřadného pražského 8-letého gymnázia bez jakékoli přednáškové noci, právě na Gybot. Co mi Fanda odhalil mi vyrazilo dech! Natálie se stěhuje! Od 2. pololetí bude studovat na Nymburském gymnázium. „Vždyť ta budova je stará přes 111 let! Je tedy mladší než budova Gybotu! Nové je vždycky lepší! Navíc mi Fanda slíbil, že tam bude PNOC2016!“ Vysvětluje své rozhodnutí Natálie. 

Závěr

Je vidět, že Fanda v realizaci svých snů a plánu došel až příliš daleko. Jak daleko by došel, kdyby se stal lordem organizátorem? Vyzývám tedy k boji za záchranu pnocí! Je důležité se rozhodnout koho budeme následovat a jaké budou naše další kroky!
Milí čtenáři pokud budete následovat mne, slibuju, že tak zlé to nebude. Slibuji, že pnoci zachráním! Slibuji, že dostanu Natálii i PNOC2016 k nám do Pardubic! 

Poděkování a zdroje

Děkuji moc za věcné informace poskytnuté mou Nemesis, mocným a všemocným Jakubem Finwalem Faktoriálem Dvořákem, lordem organizátorem a císařem 27 moří, tj. jeho nesmírně stoudné maličkosti, jakožto bývalého předsedy Prvočíselné rady, zakladatele pnocí, předsedy Rady starších a Rady předsedů, stále Hlavního organizátora PNOCi, Koryfeje PR, ‚Direktoriátu‘, Eresiánského papeže, Člověka mnoha jmen, Člověka, jež si dává jména sám, Člověka, s přístupem k administraci stránek, autora Skrytého kodexu.
Musím konstatovat, že to vypadá, že se snaží podkopat autoritu nového předsedy PR. Hanka nebude mít z tohoto textu příliš velkou radost….

 

Karel Sedláček

2018 | Made by Jirka Setnička | Icons by Icons8 licenced CC BY-ND 3.0