Přednášková noc
Přednášková noc

Konferenční noc 2019

Gymnázium Botičská, Praha 2

Zde můžete nalézt přihlášená a schválená témata za rok 2014. Není zaručeno, že všechny jednotlivé přednášky byly zařazeny do oficiálního programu.


JAKUB DVOŘÁK
Fyzika, Dějepis, Filosofie
Velká přednáška
CO SE NÁM PŘÍRODA POKUSILA UTAJIT?

Jaké byly uličky a odbočky fyziky? Jak se vyvíjel pohled na svět? Kolik „fyziků“ bylo upáleno? Jak se buduje/budovala nejdůležitější ze všech věd?
MAREK ZÁKOPČANÍK
Biologie
Malá přednáška
PRIONY

Chceš se dozvědět jak souvisí ropná krize v 70. letech s krávami z jižní Anglie? Víš, co znamená bovinní spongiformní encefalopatie? Přijď si poslechnou přednášku o prionech – téměř nezničitelných původcích řady smrtelných chorob, jejichž zárodky má každý z nás ve svém těle.
ANNA PEŠKOVÁ
Zájmová, outdoor sporty
Velká přednáška
ALJAŠKA V PRAŠANECH

Nevíš, co je heliboarding, freeriding, či jen chceš slyšet povídání o sjíždění hor na Aljašce? Tím pádem honem na moji přednášku. Zde se dozvíš, co je freeriding, čemu se říká heliboarding, a že nemusíš jezdit v zimě jen po sjezdovkách. Uslyšíš i bonus o lavinách a jak se chovat, aby tě nepotkali, a když už tě potkají, jak z nich ven či pomoct jiným. Neočekávej žádné nudné nadrcené definice. Uslyšíš skutečné příběhy, které jsem zažila na vlastní kůži (popřípadě mí přátelé) a rady, které mám už odzkoušené.
MATYÁŠ GROF
Fyzika
Velká přednáška
O TERMOJADERNÉ FÚZI

Jak je na tom lidstvo s energií? Potřebujeme nějaké nové zdroje? Co je to termojaderná fúze? Jak se jí snažíme dosáhnout? A proč jí ještě nevyužíváme?
JIŘÍ ‚KVANT‘ KUBÍK
Geek stuff
Velká přednáška
GEEKY SUBKULTURA

Jsou-li pro vás slova jako fandom, hiatus, fangirling, cosplay, con či shipping důvěrně známá nebo jsou právě naopak španělskou vesnicí, neváhejte se něco dozvědět, či si zadiskutovat na této přednášce.
wENDY ANNA FROMMEL
Sport, tanec
Velká přednáška
POLEDANCE ANEB HARDWORK NA TYČI

Pole Dance – často spojovaný se strip barem a go-go dancers.. Přijď se přesvědčit o opaku a objevit Pole Art! Můžeš se těšit na něco málo z historie, workshop kde si vyzkoušíš základní prvky a možná i malé vystoupení.. Sejdeme se u tyče! ;-)
NATÁLIE GAYOVÁ
Fyzika
Malá přednáška
JAK FUNGUJE SLUNCE

Budu přednášet o tom, jak se z nejjednodušších prvků vytváří nové pomocí termonukleární fúze. Jaký má dopad na člověka, i když se odehrává tak daleko?
DOMINIK KRASULA
Logika
Velká přednáška
ROZMARNÝ NÁHLED NA NEJASNÉ LOGIKY

Přednáška bude volně navazovat na „Jak si vyrobit trojhodnotovou logiku?“, nicméně bude pochopitelná i pro posluchače, kteří na předešlé přednášce nebyli. Nastolíme si otázku: „Když můžeme mít třetí hodnotu, proč rovnou nemít čtvrtou, pátou… proč by jich nemohlo být nekonečně mnoho?“ Jenže jak potom takovou logiku definovat, chápat?
DOMINIK KRASULA
Logika
Velká přednáška
JAK SI VYROBIT TROJHODNOTOVOU LOGIKU

Pojďme vyrobit lepší logiky tím, že přidáme třetí logickou hodnotu! Jak se ale taková logika „vyrábí“? Jak zařídit, aby byla „pěkná“ a líbila se i ostatním? Třeba nám poradí někdo z trojice Bočvar, Kleene a Lukasiewicz.
ALBERT DAMAŠKA
Biologie
Velká přednáška
NALEZENÉ ZVÍŘE JE NALEZENÝ PŘÍBĚH

Povídání o objevování nových druhů živočichů a příbězích kolem nich. O hledání nových druhů v neprobádaných i v probádaných pralesích, ve škarpách kolem silnic a přímo u nás v České republice. V průběhu presentace bude pravděpodobně na světě popisováno velké množství nových druhů.
JAN POKORNÝ
IT and penetration testing
Velká přednáška
HACKING PRO VIDLÁKY

Vždycky jste si přáli vědět, proč hackeři používají zelená písmena? Co vlastně udělají Anonymous, když někomu „shodí“ web? Proč náhle všichni uživatelé nejmenovaného českého fóra pro matky s dětmi zapomněli pravopis? Proč vám někdo říká „miláček zákazník“? Co to znamená ' or ''='? Jak podvádět v Hledání min? A ze všeho nejdůležitější otázka: Opravdu jezdí hackeři na svítících surfboardech?
KLÁRA STEFANOVÁ
Sport, dějepis
Velká přednáška
Malý hokejový exkurz

V této přednášce bych vám chtěla něco sdělit o pravidlech této hry a o tom, jak se tato hra vyvíjela, a jak byla mnohdy ovlivňována vládnoucí režimy.
JOSEF MEZERA
Filosofie
Velká přednáška
FENOMÉN TĚLA VE FILOSOFII

Cílem přednášky je obeznámit posluchačstvo s fenoménem těla, jak ho vnímá současná filosofie, objasnit proč je karteziánství pohromou současné evropské civilizace. Důležitým bodem bude i otázka rozbití tělesného schématu.
JOSEF MEZERA
Teologie
Velká přednáška
TEOLOGIE JAKO INTERPRETAČNÍ VĚDA

Cílem je proslovit přednášku o širokých aspektech teologie, nastínit její aktuální otázky a představit vše co může studovat. Rád pohovořím o biblických jazycích, které jsou také badatelským fenoménem.
JIŘÍ SETNIČKA
IT
Velká přednáška
SÍŤOVÁ (NE)BEZPEČNOST ANEB ÚTOKY V POČÍTAČOVÝCH SÍTÍCH

Jak fungují dnešní počítačové sítě, na čem jsou postavené a kdy máme jistotu, že internetová banka je skutečně ta naše? Předvedení síťového útoku v praxi, aneb převezmeme emailový účet na Seznamu :-)
DAVID TROJAN
Dějepis
Velká přednáška
RADIOTRH PVV – SBĚRNÝ TÁBOR (1941–1945)

Přednáška se bude zabývat nelehkým osudem pražských Židů za druhé světové války, konkrétně obdobím mezi léty 1941–1945, kdy sběrný tábor na Radiotrhu fungoval. Přinese nejen strohá fakta a čísla o počtu lidí, kteří tímto táborem prošli, ale i svědectví pamětníků této „přestupní stanice“ mezi životem a smrtí, mezi svobodu a ghettem, mezi Prahou a Terezínem, dále pak Osvětimí a dalšími likvidačními a pracovními tábory. Svědectví nepocházejí pouze od přímých účastníků deportace, ale také od obyčejných Pražanů, zaměstnaných nebo žijících v oblasti Holešovic – Buben.
JOSEF KUČERA
Hudba, dějepis
Velká přednáška
ROCK CONNECTIONS – VÝVOJOVÉ FÁZE ROCK N' ROLLU

V této přednášce se můžete těšit, na stručný výklad dějin a nejdůležitějších mezníků ve vývoji rockové hudby. Od prvopočátků na přelomu…
2018 | Made by Jirka Setnička | Icons by Icons8 licenced CC BY-ND 3.0