Přednášková noc
Přednášková noc

Konferenční noc 2019

Gymnázium Botičská, Praha 2

Pokud sledujete Novinky, jistě vám neuniklo, že se Prvočíselná rada nedávno rozrostla o nové členy, takzvané stínové organizátory, kteří byli vybráni, aby zaplnili řady po odchodu pěti původních organizátorů. Jmenovitě to jsou Anička Chaloupecká, Hanka Ondrková, Pepa Kučera a Verča Valachová. Všichni zmínění jsou studenty druhého ročníku na Gymnáziu Botičská a stojí před nimi první zatěžkávací zkouška – PNOC 2015. V násle­dujícím článku vám přinášíme rozhovor se všemi novými členy, který poodhalí stín tajemna, jenž je obklopuje. Jsou opravdu tak nevinní, jak se zdá? Jaké jsou jejich ambice? Chystají puč?

Jaký byl tvůj názor na Přednáškové noci předtím? A jaký teď?
Hanka: …vlastně jsem to neznala… Teď? Boží akce spoustou zajímavých lidí.
Anička: Můj názor na Přednáškovou noc se moc nezměnil. Furt je to fajn akce, na kterou ráda zajdu, jen teď vím, jak moc organizovaná je.
Pepa : No těžko říct takhle z hlavy. Vlastně od prváku jsem byl na každé Přednáškové/Kon­ferenční noci, co do teď byly. Ale až na posledním ročníku jsem si zkusil i pohled z druhé strany barikády jakožto přednášející a musím podotknout, že mne to z obou pohledů velmi bavilo, možná o trochu více z pohledu přednášejícího a hodlám v tom pokračovat. :)
Verča: No nejdříve to pro mě byla podivínská akce jen pro strašný šprťáky, kam bych asi nezavítala tak úplně dobrovolně. Popravdě se mi nechtělo ani na tu první, ale svojí účast jsem přislíbila a svoje slovo se snažím dodržet. Nicméně to byl doopravdy jeden z nejlepších počinů na Gybotu. Ze šprťáků se stali naprosto normálně nenormální lidé a hlavně kopa skvělých přátel. Nemluvě o nespočtu informací, kterých se mi tam dostalo. Byl to večer a následně noc plná nezapomenutelných hlášek, her a blbostí (těch především). Takže můj názor se změnil z odporu na odpočítávání dnů do dalšího data konání.


Co tě přimělo vstoupit do rady? Zopakoval(a) bys to?
Hanka: Vstoupila sem z důvodu poznávání nových lidí a well… Prostě zajímavá partička, určitě bych přistoupila znovu.
Anička: Přiměl mě Faktoriál. A jo, klidně.
Pepa: No každý musí mít nějaké tajemství. Asi určitě ano.
Verča: Do rady jsem chtěla hned od první PNOCi. Hrozně se mi líbil ten kolektiv a hlavně to předčítání ze zápisů schůzek. V ten moment mi hlavou problesklo, že chci být toho všeho součástí. A teď musím uznat, že je to lepší než jakékoliv očekávání. Není to uťáplé sezení ve třídě kde jsme vyrovnaní jako pravítka, mluví se spisovně a nedej bože, kdyby se vyřklo sprosté slovo. Realita je úplně jiná. Sedíme jak se nám jen chce (občas i poleháváme), chodíme na různá místa, kde je to příjemné, nadáváme co nám hrdlo ráčí a jen málokdy se držíme tématu déle než tři věty. Takže ano, zopakovala bych si to bez jediné pochybnosti!


Jaký máš pocit z letošní Přednáškové noci 2015?
Hanka: Letošní PNOC? Nezapomenutelná a epická.
Anička: Že to bude ještě velice zajímavé…
Pepa: Bude to velké. Nevím jak ostatní členové, ale já už si chystám poměrně rozsáhlou přednášku, se kterou, stejně jako minulý rok, zabruslíme do tajů hudby.
Verča: Trošku stresu, neb se jedná o nejlegendárnější akci. Ale ono se to zvládne, jsme přece profíci. Určitě to bude akce, na které by neměl nikdo chybět a kdo náhodou bude, ten bude litovat do konce svých dnů, protože TOHLE už nezažije. Bude nejdelší, nejpropracovanější a prostě nejepičtější!


Co si myslíš o Prvočíselné radě a jak vidíš svojí budoucnost v této organizaci?
Hanka: PR je banda divnolidí, kteří sou děsně v pohodě a řešit s nima normální problémy se může zvrhnout v tragikomedii… A co se budoucnosti týče, tak doufám že nevypadnu, ale to snad nehrozí :D Nebo jo?
Anička: Jsou to fajn lidi, kteří se snaží organizovat Přednáškovou noc. Doufám, že budu moct více pomáhat.
Pepa: Myslím, že je to zajímavá kasta lidí a že se to ještě nějak vyvrbí.
Verča: Co se Prvočíselné rady týče, tak viz výše. Ale ještě jednou zopakuju, že je to spolek těch nejvíc trhlých lidí, protože jen tak někdo by se neupsal k něčemu tak bláznivému, jako je organizace PNOCi. A doufám, že má budoucnost v ní bude co nejdelší a nejplodnější.


Čeho bys zde rád(a) dosáhl(a)?
Hanka: Cíl? Přežít to? Ne, můj cíl je, aby se kvalita a návštěvnost jen zvyšovaly.
Anička: Eee.. toho, že budu více užitečná PR.
Pepa: No, nechci říct úplně, že něčeho chci dosáhnout v radě. Snažím se naopak dostat svoje přednášky na co nejvyšší úroveň a nabídnout účastníkům PNOCI co nejzajímavější pohled na dané téma. A aby se dozvěděli něco, co se normální smrtelník nemá úplně šanci dozvědět.
Verča: V radě, a také hlavně díky ní, bych ráda získala uznání ostatních, možná i trochu respektu, přeci jenom není úplně snadné zorganizovat tuto akci tak, aby vše klapalo.


Co si myslíš o účastnících PNOCi?
Hanka: Účastníci jsou zajímaví, občas trochu divní, i na mé poměry, ale sou v poho.
Anička: …lidi, co se rádi dozví nové věci?
Pepa: Co si myslím o účastnících? Těžko říct, velká část jsou moji kamarádi a spolužáci z naší krásné školičky, jen občas se tam prožene hromada matfyzáků, o kterých raději ani nebudu mluvit.
Verča: Teď už nic špatného, jen se trochu obavám, koho tam vždy potkám z důvodu toho, že každý je tam hrozně zajímavý a člověk by si chtěl popovídat prostě s každou existencí, kterou potká. Teď to jsou pro mě milí lidé plní zajímavostí a hlavně přátelé.


Co si myslíš nebo víš o spojení PNOCi a dinosaurů?
Hanka: Faktoriál? :D
Anička: Faktoriál :D
Pepa: O tom fakt nic nevím.
Verča: Já si myslím, že jsou super. PNOC by bez nich nemohla existovat. Je to prostě takový ten neodůvodněný symbol, který prostě být musí. A to si fakt myslím! Není to vůbec Kubův názor, který tohle napsal, jen protože jsem mu neodpověděla :D!


Pověz nám něco o sobě.
Hanka: Něco o mně? Sem geek, astronom-přírodovědec a zapálený sportovec.
Anička: No není moc co říct. Jsem zapálená do seriálů a knížek a asi dost divná, jelikož mě baví škola.
Verča: To by bylo na dlouho nebo by to nikdo nechtěl číst :D.
 

…a teď, smím li poprosit o nějaký drb či peprnost?
Hanka: Á, žádná peprnost ani drb mě nenapadá… možná časem ještě něco dodám 3:)
Anička: :D bohužel já jsem většinou poslední člověk, ke kterému se tyto věci donesou. O mě drby žádné nejsou.
Pepa: Neposkytuji osobní informace.
Verča: No, co se týče tohoto tématu, tak bych ho raději nechala v temnotách své mysli, přeci jenom je důvod proč se o tom moc nebavím.


Zajímavé. Prvočíselná rada našla důstojné nástupce. Užívají univerzální odpověď: „Faktoriál :D“, nechystají puč a váží si svého členství v PR. Podle náznaků nejsou nevinní a nebojí se poskytnout rozhovor bulvárnímu plátku. Jedná se o celkem různorodou skupinu s lehce společnými zájmy př. Geek stuff nebo hudba. Mají i ambice a stále i tajemství. Jak obstojí se brzy dozvíme a držíme palce.


Faktoriál

2018 | Made by Jirka Setnička | Icons by Icons8 licenced CC BY-ND 3.0